Tavas İlçe Ziyareti

Tavas İlçe Ziyareti


DESİAD, iş gezilerine devam ediyor. 
Denizli’de geniş ağlara sahip olarak iş dünyasının nabzını tutmayı hedefi olarak belirlemiş DESİAD, ilçelerle yakın temasta olmayı çok önemsiyor. Bu kapsamda şehir dışı gezilerinin yanında ilçe gezilerine büyük önem veriyor.
DESİAD ilçe gezileri programı dahilinde bu kez Tavas ilçesini ziyaret etti. 
İlk olarak Tavas Belediye Başkanı Sayın Hüseyin İnamlık’ı ziyaret eden DESİAD Yönetim Kurulu Heyeti, DESİAD’ın geçmiş ve gelecek dönem projeleri hakkında kendisine bilgiler verdi. İklim krizi, sürdürülebilirlik, istihdam konularında fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyarette Tavas ilçesinin sanayi ve ticaret hacmi ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olan heyet; verimli geçen toplantıya dair memnuniyetlerini bildirerek Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’ın makamından ayrıldı. 

Heyet ikinci ziyaretini Çintanlar Tekstil’e gerçekleştirdi. Ev tekstili ve peştamal üretimi sektöründe alanında öncü bir şirket olan Çintanlar Tekstil’in sahibi Tuncay Çintay, heyete şirketlerinin dününü ve bugününü anlattı. İhracat kapasitelerinin giderek arttığını ve bu artışla birlikte günün değişen koşullarına uyum sağlamak için sürekli çalıştıklarını belirten Çintay ile DESİAD Heyeti arasında dayanışma ve iş birliği mesajları verildi. DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Şenel, Çintan’a DESİAD’ın bu anlamdaki misyonu hakkında kapsamlı bilgiler aktardı. Fabrika gezisiyle birlikte tüm üretim süreçlerini yakından inceleme fırsatı bulan heyet gezinin ardından fabrikadan ayrıldı.

Heyetin üçüncü ziyareti Nutova Kuruyemiş’e idi. Şirket sahibi Ali Önöz, heyetle tarımsal üretim ve kuruyemiş ithalat ve ihracatı konusunda sektörel bilgiler paylaştı. DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şenel de DESİAD’ın oluşumu ve faaliyetleri hakkında kendisine bilgiler verdi. Heyet ile Önöz arasında iklim değişikliğinin tarımı büyük ölçüde etkilediği, tarımsal üretim konusunda planlı bir biçimde ilerlenmesi gerektiği yönünde karşılıklı istişareler yapıldı.

DESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Şenel; ziyartlerin ardından bu ziyaretlerin devam edeceğini, DESİAD’ın Denizli’nin tüm ilçelerinde iş birliği ağları ile daha da güçleneceğini ve bölgesinde her zaman öncü bir biz sivil toplum kuruluşu olacağını ifade etti.