DESİAD olarak, KalDer İzmir Şubesi ev sahipliğinde Ege Bölgesi'ndeki iş birliklerinin gelişmesi için İzmir’de ve Manisa'da ziyaret

DESİAD olarak, KalDer İzmir Şubesi ev sahipliğinde Ege Bölgesi'ndeki iş birliklerinin gelişmesi için İzmir’de ve Manisa'da ziyaret

DESİAD olarak, KalDer İzmir Şubesi ev sahipliğinde Ege Bölgesi'ndeki iş birliklerinin gelişmesi için İzmir’de ve Manisa'da ziyaretlerde bulunduk.

Ege Serbest Bölgesi'nde, Hugo Boss fabrikasında incelemelerde bulunan heyetimiz, üretim süreçlerini yerinde inceleyerek Hugo Boss Genel Müdürü ve KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Arif Kaya’dan ayrıntılı bilgiler aldı. Ardından Maxion İnci Jant Grubuna konuk olan heyetimiz, Türkiye ve Afrika Operasyonlar Başkan Yardımcısı ve KalDer İzmir Şube Başkan Yardımcısı Hakan Ünlü ev sahipliğinde fabrikayı gezerek, kalite yönetimi uygulamalarını da yerinde inceledi.

DESİAD ve KalDer heyeti, ESİAD’a da (Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) ziyaret gerçekleştirdi. ESİAD Başkanı Mustafa Karabağlı ve yönetim kurulu ile görüştü. Ziyarette iki dernek arasında işbirliği çalışmalarının geliştirilmesi için fikir alışverişi yapıldı.

İş dünyasının nabzını tutan önemli sivil toplum kuruluşları olarak DESİAD, ESİAD ve KALDER İzmir Şubesi’nin buluşmasına öncülük eden KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Senem Kılıç'a teşekkürlerini ileten DESİAD Başkanı Şenel; iklim krizi, sürdürülebilirlik, döngüsel ekonomi, çevre, istihdam, dijitalleşme, insan kaynakları politikaları dönüşümü konularında farklı uygulama örneklerini yerinde inceleme fırsatı buldukları için yönetim kurulu adına ziyaretlere ev sahipliği yapan tüm iş insanlarına memnuniyetlerini ifade etti ve iş birliklerine her zaman hazır olduklarını belirtti. Denizli'nin kendi öz sermayesi, ticaret hacmi ve yerel kaynaklarıyla başta tekstil olmak üzere tarım, sanayi ve diğer üretim sektörlerinde önemli bir ekonomik güç barındırdığını ifade eden Şenel, bu potansiyelin daha da artırılması adına İzmir'de ve Manisa’da gerçekleştirdikleri temasların çok verimli olduğunu vurguladı.