DESİAD'DAN AÇIKLAMA

DESİAD'DAN AÇIKLAMA

Belirsizlik, ekonominin en büyük düşmanıdır. Yarına ilişkin netlik yoksa yatırım olmaz, istihdam, üretim, ihracat, ticaret olmaz. Para yarın ne olacağını görebileceği coğrafyalara kaçar veya yastık altına girer. Geçtiğimiz dönemde, dünyanın kabul ettiğinin tam tersi bir kuramla ekonomimizin yönlendirilmesi, maalesef olumsuz pek çok sonuç doğurmuş ve seçim sonrası "rasyonel" ekonomik programlara dönüşün kaçınılmaz olduğu, en yetkili ağızlardan dile getirilmiştir.
Bir ayı aşkın süredir, acil eylem planı niteliğinde alınan kararlar, nihai yol haritasını belirlemiyor, sadece akut yaranın anlık kanamasını durdurmak adına iş görüyor.
Desiad olarak, en büyük problemimiz olan belirsizliğin oradan kalktığı, yarın ne karar alınacağını bilmediğimiz günlerin sonlanması, AKIL ve BİLİM ışığında, Türkiye gerçekleriyle örtüşen, ortak akıl ile oluşturulmuş, iş dünyasına, uygulanacağı konusunda GÜVEN veren orta ve uzun vadeli programın açıklanmasını bekliyoruz. Faiz 3 mü artacak, 5 mi, KKM sonlanacak mı, devam mı edecek, finans kanalları açılacak mı, kime açılacak ve hangi şartlarda açılacak vs.
Biz çalışmak istiyoruz, üretmek ve dünyaya satmak istiyoruz, istihdam oluşturmak ve ülkemize döviz getirmek, istiyoruz ama maç başladıktan sonra değişen kurallarla değil, güvenin olduğu, yarını öngörebileceğimiz bir ekonomik konjonktürde.
Bunun için her türlü istişareye açığız, ortak akıl için her türlü desteği vermeye hazırız.